bg

MURAT ÇELİK MİNARE - Bartında Minare Ustası

Çeştepe Mevkii Nane Mahallesi Atılım Küçük Sanayi Sitesi F/1 Blok No:49 Merkez/Bartın
Tel: 0544 286 7665 Cep: 0530 460 5474 Fax: 0544 286 7665
Üye
MURAT ÇELİK MİNARE - Bartında Minare Ustası
1487769391_8.jpg

Yetkili Adı
: MURAT BEY
Adres
: Çeştepe Mevkii Nane Mahallesi Atılım Küçük Sanayi Sitesi F/1 Blok No:49
Şehir/İlçe
:

Bartın / Merkez

Telefon
: 0544 286 7665
Cep Tel
: 0530 460 5474
Faks
: 0544 286 7665
Sektörler
: Metal
Email
: info@muratcelikminare.com
Web
: www.muratcamiyapielemanlari.com
Facebook
:
 
 
 
 
 
Puan: 4 /5)
(5 kez oylandı.)
Özel mesaj Özel mesaj
Bu firma toplamda 2935 kez ziyaret edildi.
Hakkımızda
MURAT ÇELİK MİNARE
 
Üzerinden geçtiğimiz her yıl bize daha fazla bilgi birikimi ve tecrübe kazandırdı. Her zaman yaptığımız işlerle anılıp ve bu işlerle iyi ve olumlu olarak konuşulmayı vazgeçilmez prensibimiz yaptık. Ortaya koyduğumuz bu yapılarda her zaman daha iyisi ve daha yenisi modeliyle hareket edip kendimizi yenileyerek iş yapmayı benimsemekteyiz. Geçmişimizde yaptığımız eserlerimiz " Çelik Minare - Çelik Kubbe - Çelik Cami vb." nasılsa, gelecekte yapacaklarımız da öncekilerine nazaran bir o kadar iyi ve yeni olacaktır. Bunu yaptığımız yapılara bakarak daha net anlayabiliriz. Manevi kıymete sahip olan bu yapılara geçmişte iz bırakmış büyük ustaların ışığında katkı yapmak en büyük gayemizdir. Kaliten taviz verip deprem şartlarına uygun olmayan yapıların ortaya çıkmasında vebal sahibi olmamak ve geleceğe ışık tutacak mimari eserlerin meydana gelmesinde derneklerin fedakar bir şekilde çalışması gerekmektedir.
 
 
NEDEN MURAT ÇELİK MİNARE?
 
Neden Murat Çelik Minare? Bu soru da kanımca çok önemlidir. Çelik Minarenin avantajlarını sayarsak; Bir kere çok güvenlidir. Biz önce minareyi dikeceğimiz yerde ortalama minarenin boyuna göre en az 3 metre olmak koşuluyla kuyu açılıp betonlama sistemiyle sağlamlaştırıyoruz. Çelik Minarelerin taş minareden önemli farkından birisi daha hafif oluşu ve taş minareden çok daha güvenli oluşudur.
 
ÇELİK MİNARELER DEPREM ESNASINDA 30-30 CM ESNER
 
Şöyle ki, Depremlerde taş minareler daha korunaksızdır. Hatırlayın, 17 Ağustos 1999 Gölcük depreminde yüzlerce minare yıkılmış ve birçok evin çatısına düşmüştü. Çelik minareler en az 7 şiddetindeki depreme dayanıklıdır. Çelik minarelerin deprem esnasında 30-40 cm esneme payı vardır
 
Bunun yanında Taş minarelerin maliyeti de çok yüksektir. Misal verecek olursam 25 Metrelik çelik minare ile aynı uzunluktaki taş minarenin fiyat farkı en az 2 katıdır. Malzeme temini ve işçiliği zordur. Çelik Minarenin esneme payı vardır. Biz yaptığımız işe 100 yıl garanti veriyoruz. Bugüne kadar yaptığımız tüm minareleri yakından takip etmekteyiz. Onlar bizim için çok önemlidir. Yaptık, ne haliniz varsa görün demiyoruz.
Facebook Yorumları